sobota czerwiec 23, 2018

Studium Rodziny

Diecezjalne Studium Rodziny

Aktualne programy i informacje

Diecezjalne Studium Rodziny jest dwuletnim cyklem wykładów przybliżających uczestnikom katolicką naukę o rodzinie. Absolwenci otrzymują uprawnienia nauczyciela naturalnych metod rozpoznawanie płodności. Zasadniczym celem Studium jest przygotowanie Doradców Rodzinnych posługujących w Poradniach Życia Rodzinnego działających w parafiach diecezji tarnowskiej.
Wykłady i ćwiczenia poprowadzą księża profesorowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie oraz osoby świeckie – instruktorki nauczania naturalnych metod rozpoznawanie płodności, specjaliści z psychologii i pedagogiki.

Bliższe informacje można uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Telefon 014 631 73 60; e-mail: drtarnow@gmail.com

Rodzina Wspólnot

ZAPROSZENIE na Diecezjalne Święto Rodziny

DRODZY MAŁŻONKOWIE, DROGIE RODZINY

Serdecznie zapraszamy Was 17 czerwca na Diecezjalne Święto Rodziny, które tradycyjnie obywa się na starosądeckich Błoniach.

Rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 11.00 pod przewodnictwem naszego Pasterza, Biskupa Andrzeja Jeża. Po Eucharystii odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego będziemy odkrywać piękno muzyki regionalnej, smak regionalnych potraw oraz ukazywać wartość tradycyjnego modelu rodziny, w którym Bóg zajmuje pierwsze miejsce. Chcemy odkrywać kulturę regionalną obejmującą wszystkie rejony naszej diecezji. Dlatego zespoły, które będą występować podczas Folkowego Festynu Rodzinnego pochodzą z różnych rejonów diecezji i reprezentują swój wyjątkowy walor kultury regionalnej. Kultura ta wyraża się także w stroju regionalnym. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcamy, aby na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Dzięki temu ukażemy mozaikę różnorodności lokalnych kultur, które są obecne na ziemiach całej naszej diecezji.

Diecezjalne Święto Rodziny ma w tym roku szczególne znaczenie. Rozpoczęliśmy niedawno V Synod, którego pierwszy rok jest skoncentrowany na rodzinie. Dlatego na Diecezjalnym Święcie Rodziny będą obecne wszystkie wspólnoty troszczące się o rodzinę, które działają w naszej diecezji. Powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot” w którym znajdą się reprezentanci tych wspólnot. Będzie można u nich uzyskać informacje o danej wspólnocie oraz nawiązać kontakt. Stanie również specjalny „Namiot Synodalny” w którym będzie można uzyskać informacje o Synodzie oraz złożyć postulaty tematów, którymi powinien zająć się Synod.

Zapraszamy więc serdecznie do Starego Sącza na Diecezjalne Święto Rodziny.

Przekażcie tę informację dalej.

Czekamy na Was.

Ks. dr Piotr Cebula Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin,

Diecezjalny Asystent Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

Dialog Małżeński - Perłą Bożej Miłości

W Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyły się w czasie od 27 kwietnia do 1 maja rekolekcje o dialogu małżeńskim.

Są to rekolekcje tematyczne organizowane przez Domowy Kościół oraz Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Pragniemy przez te rekolekcje odkrywać piękno obecności Bożej miłości w małżeństwie sakramentalnym. Dialog małżeński jest szczególnym językiem miłości, który umacnia sakramentalną jedność. Poprzez te rekolekcje chcemy jako wspólnota Kościoła towarzyszyć małżonkom odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wspierać małżeństwa i rodziny, szczególnie te młode, u początków wspólnoty małżeńskiej. Pragniemy także wspólnie poszukiwać sposobów wspierania rodzin diecezji tarnowskiej w kontekście trwającego V Synod naszej diecezji, który w tym roku poświęcony jest refleksji o rodzinie.

Powstała Komisja Małżeństw i Rodzin V Synodu Diecezji Tarnowskiej

• 1. Ks. Piotr Cebula – Przewodniczący