piątek wrzesień 21, 2018

Aktualności i ogłoszenia

ZAPROSZENIE na Diecezjalne Święto Rodziny

DRODZY MAŁŻONKOWIE, DROGIE RODZINY

Serdecznie zapraszamy Was 17 czerwca na Diecezjalne Święto Rodziny, które tradycyjnie obywa się na starosądeckich Błoniach.

Rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 11.00 pod przewodnictwem naszego Pasterza, Biskupa Andrzeja Jeża. Po Eucharystii odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego będziemy odkrywać piękno muzyki regionalnej, smak regionalnych potraw oraz ukazywać wartość tradycyjnego modelu rodziny, w którym Bóg zajmuje pierwsze miejsce. Chcemy odkrywać kulturę regionalną obejmującą wszystkie rejony naszej diecezji. Dlatego zespoły, które będą występować podczas Folkowego Festynu Rodzinnego pochodzą z różnych rejonów diecezji i reprezentują swój wyjątkowy walor kultury regionalnej. Kultura ta wyraża się także w stroju regionalnym. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcamy, aby na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Dzięki temu ukażemy mozaikę różnorodności lokalnych kultur, które są obecne na ziemiach całej naszej diecezji.

Diecezjalne Święto Rodziny ma w tym roku szczególne znaczenie. Rozpoczęliśmy niedawno V Synod, którego pierwszy rok jest skoncentrowany na rodzinie. Dlatego na Diecezjalnym Święcie Rodziny będą obecne wszystkie wspólnoty troszczące się o rodzinę, które działają w naszej diecezji. Powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot” w którym znajdą się reprezentanci tych wspólnot. Będzie można u nich uzyskać informacje o danej wspólnocie oraz nawiązać kontakt. Stanie również specjalny „Namiot Synodalny” w którym będzie można uzyskać informacje o Synodzie oraz złożyć postulaty tematów, którymi powinien zająć się Synod.

Zapraszamy więc serdecznie do Starego Sącza na Diecezjalne Święto Rodziny.

Przekażcie tę informację dalej.

Czekamy na Was.

Ks. dr Piotr Cebula Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin,