piątek listopad 22, 2019

Aktualności i ogłoszenia

Aktualność Humanae vitae - spotkanie doradców

W dniach 20-21.10.2018 doradcy życia rodzinnego z naszej diecezji uczestniczyli w spotkaniu formacyjno-szkoleniowym. Tradycyjnie odbyło się ono w gościnnej ARCE w Gródku nad Dunajcem.
50 lat temu, 25.07.1968 r., papież Paweł VI ogłosił encyklikę „Humanae vitae” – stąd temat spotkania: „Aktualność Humanae vitae”.

Ks. dr Paweł Gałuszka – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie – przybliżył nam wkład „środowiska krakowskiego” w powstanie encykliki oraz jej recepcję w Polsce i na świecie. Ks. Paweł przypomniał nam iż encyklika w jednoznaczny sposób ukazuje zasady moralne w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego i to wyznacza kierunek misji, posługi doradców wobec narzeczonych i małżonków.