image image
Przygotowanie do sakramentu Dzień zawarcia małżeństwa jest uważany przez wszystkich jako dzień świąteczny. Z wielkim wyprzedzeniem planuje się wszystkie sprawy aż do najdrobniejszych szczegółów...
0
Teresa Strzembosz Osoby niezwykła, która przyczyniła się do stworzenia na terenie całego kraju sieci Katolickich Poradni Rodzinnych i Domów Samotnej Matki
0
* *
poniedziałek luty 19, 2018

Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

DZIEŃ SKUPIENIA DLA OSÓB ŻYJĄCYCH W ZWIĄZKACH NIESAKRAMENTALNYCH (Z możliwością indywidulanego rozeznania sytuacji)

GRÓDEK N/DUNAJCEM 24.03.2018 r.

Prowadzący: Ks. dr Jerzy Bednarz, wiceoficjał Sądu Diecezjalnego w Tarnowie

8.45 Przyjazd uczestników, kawa

9.15 Droga Krzyżowa

10.15 Wykład: Rozeznanie sytuacji „nieregularnych” w świetle adhortacji posynodalnej Amoris laetitia.    

11.15 Msza św. z kazaniem.     

12.10 Możliwość uzyskania porady prawnej - cz. I

13.00 Obiad

13.30 Możliwość uzyskania porady prawnej — cz. II

14.00  Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja indywidualna. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie

Zaproszenie - Wieczory dla zakochanych

ZAPRASZAMY na WIECZORY DLA ZAKOCHANYCH czyli Kurs przedmałżeński inaczej

To program przygotowujący do przyjęcia sakramentu małżeństwa oparty na pracy własnej narzeczonych we dwoje. Wieczory dla zakochanych to 9 spotkań odbywających się 1 raz w tygodniu. W spotkaniach można uczestniczyć tylko parami. Prowadzą je małżeństwa i kapłan – animatorzy Ruchu Spotkań Małżeńskich.

Co zyskam jako uczestnik?

  • Nauczenie się dialogu jako drogi wzajemnego poznawania się, zarówno w czasie chodzenia ze sobą, w narzeczeństwie, jak i w ewentualnym małżeństwie.
  • Lepsze poznanie swoich cech osobowościowych, oczekiwań, planów, poglądów oraz postaw życiowych.
  • Pełniejsze zrozumienie sakramentu małżeństwa i słów przysięgi małżeńskiej.
  • Przeanalizowanie na ile plany wspólnego życia małżeńskiego są właściwe i dojrzałe.

Rozpoczęcie: Sobota 17. 02. 2018 r. Godz. 18.00
W DOMU PARAFIALNYM W WIERZCHOSŁAWICACH

( Obok Kościoła – budynek przedszkola)
Zapisy przyjmowane są do czwartku 15. 02. 2018 r.
Telefon: 609746687 lub: 691323888
Koszt uczestnictwa 150,00 zł od pary.
Liczba miejsc ograniczona!!!

Weekendowe kursy przedmałżeńskie w Lubaszowej

Dom Rekolekcyjny Redemptorystów w Lubaszowej k. Tuchowa

Terminy kursów w 2018 roku:

13-15 kwietnia 2018

15-17 czerwca 2018

14-16 września 2018

Kurs ten daje szansę zgłębienia tematyki związanej z małżeństwem i rodziną oraz wzmocnienia relacji z Bogiem w odpowiedzi na Jego miłość. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie internetowej domu rekolekcyjnego: www.cadr.redemptor.pl/lubaszowa

Info dostępne również tutaj: http://www.dr.diecezja.tarnow.pl/index.php/narzeczeni/kursy-przed/kursy-osrodki

Rekolekcje "Wiara-Nadzieja-Miłość"

Domowy Kościół diecezji tarnowskiej zaprasza osoby po stracie współmałżonka (nie tylko z Domowego Kościoła) na krótkie rekolekcje do Ciężkowic w dniach od 6 do 8 kwietnia 2018 roku. "Wiara-Nadzieja-Miłość" będą tematami konferencji. Pragniemy aby ich zgłębienie poprzez słuchanie, modlitwę, Eucharystię, skupienie, spotkania, rozmowy było umocnieniem w przeżywaniu ziemskiego rozstania z osobą bardzo bliską i kochaną - ze współmałżonkiem.
Niech nasz Dobry Ojciec pomoże odczuwającym tęsknotę, smutek, żal, samotność, niepokój, gniew, poczucie winy, beznadziei, straty, podjąć dobrą decyzję by być przez ten krótki czas razem.
Zgłoszenia przyjmuje Barbara Kosakowska pod numerem telefonu : 606 884 683 lub drogą mailową na adres: kosakowsy@poczta.onet.pl

Spotkanie w dialogu - wizyta na dniu formacyjnym SPOTKAŃ MAŁŻEŃSKICH

Serdecznie dziękuję Państwu Dominice i Andrzejowi Grudzińskim oraz ks. Bogusławowi Tokarzowi za zaproszenie mnie na dzień formacyjny ruchu Spotkań Małżeńskich do Niskowej. Przede wszystkim jestem wdzięczny za pełną życzliwości atmosferę, która sprawiła, że czułem się między Wami jak w rodzinie. Niech ruch Spotkania Małżeńskie rozwija się dla dobra rodzin całej diecezji tarnowskiej. 
ks. Piotr Cebula

Domowa atmosfera DOMOWEGO KOŚCIOŁA

29.01.2018 Iwona i Andrzej Bernachowie (była para Domowego Kościoła DT) zorganizowała sympatyczne i konstruktywne spotkanie. Wzięła w nim udział nowa para diecezjalna DT, Anna i Andrzej Talarowie oraz ks. Wojciech Karpiel (diecezjalny moderator DT). Podjęliśmy pełną nadziei i optymizmu dyskuję dotyczącą udziału Wspólnoty Domowego Kościoła w pracach V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
Kochani!
Serdecznie dziękuję wam za zaproszenie na to spotkanie oraz otwartość, która piękne buduje Kościół jako "wspólnotę wspólnot".
ks. Piotr Cebula
 

W gościnie u wspólnoty MAMRE

14.01.2018 spotkała się wspólnota Mamre, aby na Eucharystii zaczerpnąć sił do kolejnego roku formacyjnego. Po Mszy świętej gospodarze z Pisarzowej gościli nas w swoim domu. Wśród podejmowanych tematów rozmów nie zabrało zagadnień synodalnych. Zastanawialiśmy się nad zaangażowaniem Mamre w prace związane z V Synodem Diecezji Tarnowskiej.

Serdecznie dziękujemy wspólnocie Mamre za zaproszenie na radosne spotkanie w gronie rodzin.

Spotkanie Opłatkowe Doradców Życia Rodzinnego

7.01.2018 W Gródku n/Dunajcem odbyło się kolejne spotkanie Doradców Życia Rodzinnego. Rozpoczęliśmy od Eucharystii, aby następnie posłuchać wykładu "Socjologiczny profil współczesnego nupturienta", który wygłosiła p. Agnieszka Katarzyńska. Nie zabrakło także czasu na wspólne kolędowanie wraz ze wspaniałą muzykującą rodziną. Spotkanie zakończyliśmy łamaniem się opłatkiem, szczerymi życzeniami i uroczystym obiadem. 
Dziękujemy wszystkim doradcom za obecność i zbudowanie pięknej wspólnoty modlitwy i radosnej obecności.

 

Spotkanie Zespołu ds. Rodziny Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej

28.12.2017 w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. Rodziny Komisji Przygotowawczej V SDT.
Zespół ten tworzą reprezentanci wspólnot oraz Ruchów i Stowarzyszeń działających w diecezji tarnowskiej na rzecz rodziny.
 
 
Podjęto dyskusję na temat szkicu ewentualnej przyszłej Komisji Rodziny V SDT. Próbowano wspólnie określić jej charakterystykę, zdefiniować cele, nakreślić jej strukturę oraz uporządkować propozycje tematów synodalnych dotyczących rodziny, które napłynęły z całej diecezji. 
 
Decyzją ks. bpa Andrzeja Jeża, pierwszy rok V SDT będzie poświęcony rodzinie. Zespół ds. Rodziny zastanawiał się więc w jaki sposób włączyć wszystkie wspólnoty o charyzmacie rodziny w przeżywanie tego szczególnego czasu. Szczegółowo dyskutowano na temat przyszłorocznego Święta Rodziny w Starym Sączu, które odbędzie się 17.06.2018. W kontekście pierwszego roku Synodu, nabierze ono szczególnego znaczenia dla wszystkich rodzin w diecezji oraz wspólnot służących rodzinie. 
 
Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, poczuciu budowaniu "Wspólnoty Wspólnot" oraz pełnym zrozumienia dzieleniu się przemyśleniami i doświadczeniem. Ufamy, że stanie się ono pięknym wprowadzeniem do wspólnego podążania synodalną pielgrzymką wiary w odkrywaniu Ewangelii rodziny.
 
ks. Piotr Cebula 

Alternatywna melodia Hymnu V Synodu

DOMOWY KOŚCIÓŁ brał udział w powstaniu alternatywnej melodii HYMNU V SYNODU DIECEZJI TARNOWSKIEJ.
Zachęcamy wszystkich do wysłuchania wywiadu z Panem Piotrem Pałką, który jest autorem tej melodii:
https://www.youtube.com/watch?v=yrKD8T_l1aU
Posłuchacie także o kulisach nagrywania tej pieśni. Będzie o tym 16.12.2017 w audycji synodalnej w radiu RDN o 16.00.
Zachęcamy także to słuchania i udostępniania nagrania tego utworu:
https://www.youtube.com/watch?v=w57h4g5brjQ
Koniecznie niech zapozna się z tą wiadomością każdy przedstawiciel Domowego Kościoła Diecezji Tarnowskiej.

Polecamy i zapraszamy

Logo Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Spotkania Małżeńskie Centrum Rekolekcyjne Arka w Gródku nad Dunajcem Domowy Kościół - Ruch Światło-Życie Diecezja Tarnowska