sobota czerwiec 23, 2018

Duszpasterstwo związków niesakramentalnych

Duszpasterstwo związków niesakramentalnych.

1. Parafia katedralna, Tarnów

Zapraszamy na comiesięczne spotkania osoby żyjące w związkach niesakramentalnych - IiI niedziela miesiąca, Msza św. o godz. 15.00, potem krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w Domu Jana Pawła II.

2. CFR „Arka”, Gródek nad Dunajcem

Propozycja dla osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach na sposób małżeński, ale niezwiązanych węzłem sakramentalnym. Spotkanie daje szansę do wzmocnienia życia religijnego oraz uzyskania porad od kapłanów specjalizujących się w dziedzinie kościelnego prawa małżeńskiego i duchowości. Prowadzenie: Kapłani z Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Informacje: www.cfr-arka.pl, tel. (18) 440-13-00 lub Duszpasterstwo Rodzin (14) 63-17-360

3. GRÓDEK

DZIEŃ SKUPIENIA DLA OSÓB ŻYJĄCYCH W ZWIĄZKACH NIESAKRAMENTALNYCH (Z możliwością indywidulanego rozeznania sytuacji)

GRÓDEK N/DUNAJCEM 24.03.2018 r.

Prowadzący: Ks. dr Jerzy Bednarz, wiceoficjał Sądu Diecezjalnego w Tarnowie

8.45 Przyjazd uczestników, kawa

9.15 Droga Krzyżowa

10.15 Wykład: Rozeznanie sytuacji „nieregularnych” w świetle adhortacji posynodalnej Amoris laetitia.

11.15 Msza św. z kazaniem.

12.10 Możliwość uzyskania porady prawnej - cz. I

13.00 Obiad

13.30 Możliwość uzyskania porady prawnej — cz. II

14.00  Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja indywidualna. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie

Rodzina Wspólnot

ZAPROSZENIE na Diecezjalne Święto Rodziny

DRODZY MAŁŻONKOWIE, DROGIE RODZINY

Serdecznie zapraszamy Was 17 czerwca na Diecezjalne Święto Rodziny, które tradycyjnie obywa się na starosądeckich Błoniach.

Rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 11.00 pod przewodnictwem naszego Pasterza, Biskupa Andrzeja Jeża. Po Eucharystii odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego będziemy odkrywać piękno muzyki regionalnej, smak regionalnych potraw oraz ukazywać wartość tradycyjnego modelu rodziny, w którym Bóg zajmuje pierwsze miejsce. Chcemy odkrywać kulturę regionalną obejmującą wszystkie rejony naszej diecezji. Dlatego zespoły, które będą występować podczas Folkowego Festynu Rodzinnego pochodzą z różnych rejonów diecezji i reprezentują swój wyjątkowy walor kultury regionalnej. Kultura ta wyraża się także w stroju regionalnym. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcamy, aby na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Dzięki temu ukażemy mozaikę różnorodności lokalnych kultur, które są obecne na ziemiach całej naszej diecezji.

Diecezjalne Święto Rodziny ma w tym roku szczególne znaczenie. Rozpoczęliśmy niedawno V Synod, którego pierwszy rok jest skoncentrowany na rodzinie. Dlatego na Diecezjalnym Święcie Rodziny będą obecne wszystkie wspólnoty troszczące się o rodzinę, które działają w naszej diecezji. Powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot” w którym znajdą się reprezentanci tych wspólnot. Będzie można u nich uzyskać informacje o danej wspólnocie oraz nawiązać kontakt. Stanie również specjalny „Namiot Synodalny” w którym będzie można uzyskać informacje o Synodzie oraz złożyć postulaty tematów, którymi powinien zająć się Synod.

Zapraszamy więc serdecznie do Starego Sącza na Diecezjalne Święto Rodziny.

Przekażcie tę informację dalej.

Czekamy na Was.

Ks. dr Piotr Cebula Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin,

Diecezjalny Asystent Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

Dialog Małżeński - Perłą Bożej Miłości

W Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyły się w czasie od 27 kwietnia do 1 maja rekolekcje o dialogu małżeńskim.

Są to rekolekcje tematyczne organizowane przez Domowy Kościół oraz Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Pragniemy przez te rekolekcje odkrywać piękno obecności Bożej miłości w małżeństwie sakramentalnym. Dialog małżeński jest szczególnym językiem miłości, który umacnia sakramentalną jedność. Poprzez te rekolekcje chcemy jako wspólnota Kościoła towarzyszyć małżonkom odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wspierać małżeństwa i rodziny, szczególnie te młode, u początków wspólnoty małżeńskiej. Pragniemy także wspólnie poszukiwać sposobów wspierania rodzin diecezji tarnowskiej w kontekście trwającego V Synod naszej diecezji, który w tym roku poświęcony jest refleksji o rodzinie.

Powstała Komisja Małżeństw i Rodzin V Synodu Diecezji Tarnowskiej

• 1. Ks. Piotr Cebula – Przewodniczący