wtorek sierpień 22, 2017

Duszpasterstwo związków niesakramentalnych

Duszpasterstwo związków niesakramentalnych.

1. Parafia katedralna, Tarnów

Zapraszamy na comiesięczne spotkania osoby żyjące w związkach niesakramentalnych - IiI niedziela miesiąca, Msza św. o godz. 15.00, potem krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w Domu Jana Pawła II.

2. CFR „Arka”, Gródek nad Dunajcem

Propozycja dla osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach na sposób małżeński, ale niezwiązanych węzłem sakramentalnym. Spotkanie daje szansę do wzmocnienia życia religijnego oraz uzyskania porad od kapłanów specjalizujących się w dziedzinie kościelnego prawa małżeńskiego i duchowości. Prowadzenie: Kapłani z Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Informacje: www.cfr-arka.pl, tel. (18) 440-13-00 lub Duszpasterstwo Rodzin (14) 63-17-360

3. GRÓDEK I INNE

DNI SKUPIENIA DLA ZWIĄZKÓW NIESAKRAMENTALNYCH

I. TARNÓW 25 MARCA 2017 r. (sobota), godz. 14.00
Bazylika Katedralna w Tarnowie
Prowadzi: ks. dr Rafał Wierzchanowski – oficjał Sądu Biskupiego w Tarnowie
W programie: Konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta, Agapa
„Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie”./Ps. 80/

II. MIELEC, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 1.04.2017
8.45 Przyjazd uczestników
9.00 Konferencja: „Tajemnica krzyża w relacjach międzyludzkich”
9.45-10.00 Przerwa
10.00 Wykład: „Mitis Iudex Dominus Iesus – komentarz praktyczny”
11.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Oficjalne zakończenie
11.30 Możliwość uzyskania porady prawnej

III. GRÓDEK NAD DUNAJCEM, 8.04.2017
8.45 Przyjazd uczestników, kawa
9.30 Konferencja: „Tajemnica krzyża w relacjach międzyludzkich”
10.30 Wykład: „Mitis Iudex Dominus Iesus – komentarz praktyczny”
11.15 Droga Krzyżowa
12.10 Możliwość uzyskania porady prawnej – cz. I
13.00 Obiad
13.30 Możliwość uzyskania porady prawnej – cz. II
14.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja indywidualna. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie

Artykuły, publikacje

Zaglądnijcie na podstronę: Zasoby - Multimedia, audycje. Pojawiła się nowa zakładka (Artykuły, publikacje), a w niej: Amoris Laetitia - Inspiracje dla Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin - ks. Piotr Cebula, "Poślij mnie"

Rekolekcje dla narzeczonych - terminy 2017

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem rekolekcji dla narzeczonych w 2017 roku:

Facebook i nowa zakładka na naszej stronie

Zapraszamy na podstronę: Zasoby - Multimedia, audycje. Będziemy tam sukcesywnie publikować różne materiały takie jak nagrania, prezentacje i inne zasoby multimedialne. Zawsze można je pobrać klikając w link prawym przyciskiem myszy i wybierając Już teraz są dostępne poszczególne części audycji "Nikodem puka nocą" - z początku października. W audycji gośćmi byli ks. Piotr Cebula i Sylwia Kulig. Zapraszamy

Jeżeli jeszcze o tym nie wiecie to mamy swój profil na Facebooku, zachęcamy do odwiedzania, śledzenia i lajkowania :)

Fanpage Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej

DIECEZJALNE STUDIUM RODZINY – kolejna edycja w Tarnowie

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie informuje, iż 16 października 2017 roku rozpoczną się w Tarnowie zajęcia II roku XVI edycji Diecezjalnego Studium Rodziny. Studium skierowane jest przede wszystkim do mieszkańców centralnej i północnej części diecezji. Studium ukazuje katolicką naukę o rodzinie, uczy naturalnych metod planowani rodziny, przygotowuje chętnych do posługi w poradniach życia rodzinnego oraz jest formą towarzyszenia małżeństwom w odkrywaniu piękna miłości w małżeństwie sakramentalnym.

Nowy punkt konsultacji CREIGHTON MODEL

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Tarnowskiej informuje, iż na terenie diecezji tarnowskiej rozpoczyna działanie drugi punkt konsultacji CREIGHTON MODEL FertilityCareTM System i wprowadzenia w NaProTECHNOLOGY®.

Sesja wprowadzająca odbywać się będzie w każdy 4 wtorek miesiąca o godz. 18.00 w sali Poradni Rodzinnej  Księży Filipinów w Tarnowie.

Zapisy pod numerem tel. 796 211 958

Prowadzący: mgr Joanna Dubiel Instruktor FCPI (Fertility Care Practitioner Intern)