wtorek sierpień 22, 2017

Mediacje

Mediować możesz wszystko.

Mediacja jest pomocna we wszelkich problemach i sporach między ludźmi. Prowadzona jest zarówno w sprawach sądowych, jak i prywatnych – zgłoszonych przez strony, które nie radzą sobie z narastającymi problemami i konfliktami. Mediacja może być prowadzona w sporach rodzinnych, pracowniczych, rówieśniczych, sąsiedzkich, szkolnych.

Mediacja jest rozmową prowadzoną poza sądem, w trakcie, której dąży się do rozwiązania konfliktu i znalezienia porozumienia pomiędzy stronami sporu, satysfakcjonującego obie strony. Mediator tworzy bezpieczną i poufną atmosferę, jest neutralny i bezstronny.

Masz problemy w rodzinie, małżeństwie, w sporach między ludźmi, nie radzisz sobie z konfliktami i problemami – możesz skorzystać z usług naszych MEDIATORÓW:

mgr Grażyna Karaś
Mediator Okręgowego Sądu w Tarnowie, Doradca Życia Rodzinnego.
Na mediacje należy umówić się telefonicznie – tel. +48 509 119 451.
Spotkania odbywają się w Parafialnej Poradni Rodzinnej
w Tuchowie przy Bazylice oo. Redemptorystów,
ul Wysoka 1, 33-170 Tuchów

mgr lic. Jakub Fenrych
Adwokat stały Sądu Diecezjalnego w Tarnowie i Mediator z listy Sądu Okręgowego
w Tarnowie Poradnia Prawno - Kanoniczna przy Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie
ul. Legionów 30, 33 - 100 Tarnów.

Mediacja w sprawach rodzinnych jest bezpłatna.

Termin spotkania należy umówić telefonicznie – tel. 14 631 73 27
Poniedziałek - Wtorek - Środa - w godz. 9.00 - 12.00 i 13.00 - 15.00

Mediacje cywilne i gospodarcze są odpłatne
Termin spotkania należy umówić telefonicznie – tel. + 48 691 699 169

mgr Jacek Żołądź

Mediator z listy Sądu Okręgowego w Tarnowie w sprawach cywilnych, gospodarczych i pracowniczych

(odpłatne mediacje ze skierowania sądu, w ramach postępowań sądowych)

Mediator Poradni Specjalistycznej ARKA w Tarnowie,

Pl. Katedralny 6, 33 - 100 Tarnów
Dyżury (mediacje lub spotkania indywidualne ws. konfliktów) w Poradni ARKA

- w każdą V środę miesiąca, w godz. 16.00 - 20.00

(w bardzo pilnych sprawach możliwe jest uzgodnienie innych terminów i miejsc mediacji lub spotkań)

Mediacja w sprawach rodzinnych i małżeńskich, w ramach dyżurów w Poradni ARKA, jest bezpłatna

Kontakt tel. 695 927 645 ; adres e-mail: mediacja@vp.pl

Artykuły, publikacje

Zaglądnijcie na podstronę: Zasoby - Multimedia, audycje. Pojawiła się nowa zakładka (Artykuły, publikacje), a w niej: Amoris Laetitia - Inspiracje dla Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin - ks. Piotr Cebula, "Poślij mnie"

Rekolekcje dla narzeczonych - terminy 2017

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem rekolekcji dla narzeczonych w 2017 roku:

Facebook i nowa zakładka na naszej stronie

Zapraszamy na podstronę: Zasoby - Multimedia, audycje. Będziemy tam sukcesywnie publikować różne materiały takie jak nagrania, prezentacje i inne zasoby multimedialne. Zawsze można je pobrać klikając w link prawym przyciskiem myszy i wybierając Już teraz są dostępne poszczególne części audycji "Nikodem puka nocą" - z początku października. W audycji gośćmi byli ks. Piotr Cebula i Sylwia Kulig. Zapraszamy

Jeżeli jeszcze o tym nie wiecie to mamy swój profil na Facebooku, zachęcamy do odwiedzania, śledzenia i lajkowania :)

Fanpage Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej

DIECEZJALNE STUDIUM RODZINY – kolejna edycja w Tarnowie

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie informuje, iż 16 października 2017 roku rozpoczną się w Tarnowie zajęcia II roku XVI edycji Diecezjalnego Studium Rodziny. Studium skierowane jest przede wszystkim do mieszkańców centralnej i północnej części diecezji. Studium ukazuje katolicką naukę o rodzinie, uczy naturalnych metod planowani rodziny, przygotowuje chętnych do posługi w poradniach życia rodzinnego oraz jest formą towarzyszenia małżeństwom w odkrywaniu piękna miłości w małżeństwie sakramentalnym.

Nowy punkt konsultacji CREIGHTON MODEL

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Tarnowskiej informuje, iż na terenie diecezji tarnowskiej rozpoczyna działanie drugi punkt konsultacji CREIGHTON MODEL FertilityCareTM System i wprowadzenia w NaProTECHNOLOGY®.

Sesja wprowadzająca odbywać się będzie w każdy 4 wtorek miesiąca o godz. 18.00 w sali Poradni Rodzinnej  Księży Filipinów w Tarnowie.

Zapisy pod numerem tel. 796 211 958

Prowadzący: mgr Joanna Dubiel Instruktor FCPI (Fertility Care Practitioner Intern)