wtorek maj 22, 2018

Mediacje

Mediować możesz wszystko.

Mediacja jest pomocna we wszelkich problemach i sporach między ludźmi. Prowadzona jest zarówno w sprawach sądowych, jak i prywatnych – zgłoszonych przez strony, które nie radzą sobie z narastającymi problemami i konfliktami. Mediacja może być prowadzona w sporach rodzinnych, pracowniczych, rówieśniczych, sąsiedzkich, szkolnych.

Mediacja jest rozmową prowadzoną poza sądem, w trakcie, której dąży się do rozwiązania konfliktu i znalezienia porozumienia pomiędzy stronami sporu, satysfakcjonującego obie strony. Mediator tworzy bezpieczną i poufną atmosferę, jest neutralny i bezstronny.

Masz problemy w rodzinie, małżeństwie, w sporach między ludźmi, nie radzisz sobie z konfliktami i problemami – możesz skorzystać z usług naszych MEDIATORÓW:

mgr Grażyna Karaś
Mediator Okręgowego Sądu w Tarnowie, Doradca Życia Rodzinnego.
Na mediacje należy umówić się telefonicznie – tel. +48 509 119 451.
Spotkania odbywają się w Parafialnej Poradni Rodzinnej
w Tuchowie przy Bazylice oo. Redemptorystów,
ul Wysoka 1, 33-170 Tuchów

mgr lic. Jakub Fenrych
Adwokat stały Sądu Diecezjalnego w Tarnowie i Mediator z listy Sądu Okręgowego
w Tarnowie Poradnia Prawno - Kanoniczna przy Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie
ul. Legionów 30, 33 - 100 Tarnów.

Mediacja w sprawach rodzinnych jest bezpłatna.

Termin spotkania należy umówić telefonicznie – tel. 14 631 73 27
Poniedziałek - Wtorek - Środa - w godz. 9.00 - 12.00 i 13.00 - 15.00

Mediacje cywilne i gospodarcze są odpłatne
Termin spotkania należy umówić telefonicznie – tel. + 48 691 699 169

mgr Jacek Żołądź

Mediator z listy Sądu Okręgowego w Tarnowie w sprawach cywilnych, gospodarczych i pracowniczych

(odpłatne mediacje ze skierowania sądu, w ramach postępowań sądowych)

Mediator Poradni Specjalistycznej ARKA w Tarnowie,

Pl. Katedralny 6, 33 - 100 Tarnów
Dyżury (mediacje lub spotkania indywidualne ws. konfliktów) w Poradni ARKA

- w każdą V środę miesiąca, w godz. 16.00 - 20.00

(w bardzo pilnych sprawach możliwe jest uzgodnienie innych terminów i miejsc mediacji lub spotkań)

Mediacja w sprawach rodzinnych i małżeńskich, w ramach dyżurów w Poradni ARKA, jest bezpłatna

Kontakt tel. 695 927 645 ; adres e-mail: mediacja@vp.pl

Dialog Małżeński - Perłą Bożej Miłości

W Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyły się w czasie od 27 kwietnia do 1 maja rekolekcje o dialogu małżeńskim.

Są to rekolekcje tematyczne organizowane przez Domowy Kościół oraz Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Pragniemy przez te rekolekcje odkrywać piękno obecności Bożej miłości w małżeństwie sakramentalnym. Dialog małżeński jest szczególnym językiem miłości, który umacnia sakramentalną jedność. Poprzez te rekolekcje chcemy jako wspólnota Kościoła towarzyszyć małżonkom odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wspierać małżeństwa i rodziny, szczególnie te młode, u początków wspólnoty małżeńskiej. Pragniemy także wspólnie poszukiwać sposobów wspierania rodzin diecezji tarnowskiej w kontekście trwającego V Synod naszej diecezji, który w tym roku poświęcony jest refleksji o rodzinie.

Powstała Komisja Małżeństw i Rodzin V Synodu Diecezji Tarnowskiej

• 19. Pani Marzena Bajorek
  • 20. S. Monika Ostaszewska
  • 21. Ks. Krzysztof Ciebień

W służbie życiu i rodzinie

20. 03.2018 parafii NSPJ w Tarnowie obyło się dziesiąte, ostanie w roku duszpasterskim 2017/2018, spotkanie rejonowe dla Doradców Życia Rodzinnego. Spotkania te mają charakter formacyjno-dydaktyczny, których celem jest nieustanna troska o profesjonalizm poradnictwa rodzinnego. Wspólnota Doradców Życia Rodzinnego, jako grupa wolontariuszy, z motywów wiary poświęca swój czas, angażuje swoje siły, aby stać na staży wartości życia oraz ukazywać piękno małżeństwa i rodziny.

Do posługi w ramach poradnictwa rodzinnego diecezji tarnowskiej przygotowuje dwuletnie Diecezjalne Studium Rodziny. W czerwcu tego roku kończy się XVI edycja tego Studium, która odbywa się w Tarnowie. We wrześniu rozpoczynamy kolejną edycję, która będzie obywać się w Nowym Sączu.

Już teraz serdecznie zachęcamy osoby, które chciałyby zaangażować się służąc życiu i rodzinie jako Doradcy Życia Rodzinnego, aby zapoznały się z programem aktualnego Studium Rodziny i przemyślały rozpoczęcie kolejnej edycji w Nowym Sączu. Informacje o Diecezjalnym Studium Rodziny podane są na stronie internetowej Wydziału Małżeństw i Rodzin (http://www.dr.diecezja.tarnow.pl zakładka „Diecezjalne Studium Rodziny). Można także je uzyskać telefonicznie poprzez kontakt z Wydziałem. Pragniemy równocześnie poinformować, że Studium Rodziny jest także propozycją dla małżeństw, które nie planują posługiwać w poradniach rodzinnych, lecz pragną pogłębić swoją wiedzę o małżeństwie i rodzinie w zakresie naturalnych metod planowania rodziny, psychologii, teologii małżeństwa, prawa kanonicznego i innych pokrewnych dziedzin. Serdecznie zapraszamy.

Wielkopostny Dzień Skupienia dla rodziców