piątek wrzesień 21, 2018

Mediacja

Mediować możesz wszystko.

Mediacja jest pomocna we wszelkich problemach i sporach między ludźmi. Prowadzona jest zarówno w sprawach sądowych, jak i prywatnych – zgłoszonych przez strony, które nie radzą sobie z narastającymi problemami i konfliktami. Mediacja może być prowadzona w sporach rodzinnych, pracowniczych, rówieśniczych, sąsiedzkich, szkolnych.

Mediacja jest rozmową prowadzoną poza sądem, w trakcie, której dąży się do rozwiązania konfliktu i znalezienia porozumienia pomiędzy stronami sporu, satysfakcjonującego obie strony. Mediator tworzy bezpieczną i poufną atmosferę, jest neutralny i bezstronny.

Masz problemy w rodzinie, małżeństwie, w sporach między ludźmi, nie radzisz sobie z konfliktami i problemami – możesz skorzystać z usług naszych MEDIATORÓW:

mgr Grażyna Karaś
Mediator Okręgowego Sądu w Tarnowie, Doradca Życia Rodzinnego.
Na mediacje należy umówić się telefonicznie – tel. +48 509 119 451.
Spotkania odbywają się w Parafialnej Poradni Rodzinnej
w Tuchowie przy Bazylice oo. Redemptorystów,
ul Wysoka 1, 33-170 Tuchów

mgr lic. Jakub Fenrych
Adwokat stały Sądu Diecezjalnego w Tarnowie i Mediator z listy Sądu Okręgowego
w Tarnowie Poradnia Prawno - Kanoniczna przy Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie
ul. Legionów 30, 33 - 100 Tarnów.

Mediacja w sprawach rodzinnych jest bezpłatna.

Termin spotkania należy umówić telefonicznie – tel. 14 631 73 27
Poniedziałek - Wtorek - Środa - w godz. 9.00 - 12.00 i 13.00 - 15.00

Mediacje cywilne i gospodarcze są odpłatne
Termin spotkania należy umówić telefonicznie – tel. + 48 691 699 169

mgr Jacek Żołądź

Mediator z listy Sądu Okręgowego w Tarnowie w sprawach cywilnych, gospodarczych i pracowniczych

(odpłatne mediacje ze skierowania sądu, w ramach postępowań sądowych)

Mediator Poradni Specjalistycznej ARKA w Tarnowie,

Pl. Katedralny 6, 33 - 100 Tarnów
Dyżury (mediacje lub spotkania indywidualne ws. konfliktów) w Poradni ARKA

- w każdą V środę miesiąca, w godz. 16.00 - 20.00

(w bardzo pilnych sprawach możliwe jest uzgodnienie innych terminów i miejsc mediacji lub spotkań)

Mediacja w sprawach rodzinnych i małżeńskich, w ramach dyżurów w Poradni ARKA, jest bezpłatna

Kontakt tel. 695 927 645 ; adres e-mail: mediacja@vp.pl

Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny 2018 w Tarnowie

"Serdecznie zapraszamy na kolejny Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, aby głosić Ewangelię rodziny"

[Aktualizacja] Katechizacja przedmałżeńska

W Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach katechizacja przedmałżeńska odbędzie się:

• 21-23 grudnia 2018 r. ( termin przygotowany jest z myślą szczególnie o przyjeżdżających na święta Bożego Narodzenia z zagranicy)
  • 10-12 maj 2019 r.

Pełna informacja o terminach i ośrodkach: Katecheza przedmałżeńska w ośrodkach rekolekcyjnych

XXXIV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

RUSZA KOLEJNA EDYCJA STUDIUM RODZINY

Diecezjalne Studium Rodziny jest propozycją dla osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z małżeństwem i rodziną. Szczególnie zapraszamy do udziału w Studium małżonków, dla których wspólne zdobywanie wiedzy jest okazją do umacniania sakramentalnej więzi. Wykłady obejmują zagadnienia z psychologii rodziny, prawa kanonicznego, teologii rodziny, pedagogiki, itp. Obejmują także systematyczne wykłady z naturalnych metod rozpoznawania płodności zgodnie z metodą prof. Rötzera. Absolwenci Studium otrzymują dyplom nauczyciela metody Rötzera i po otrzymaniu misji mogą podjąć posługę w poradniach rodzinnych jako Doradcy Życia Rodzinnego.

Studium trwa dwa lata. 13 października rozpoczyna się XVII jego edycja. Wszystkie wykłady będą odbywać się przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się w Wydziałem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w którym także można dokonać zapisu na Studium: 14-631-73-60, drtarnow@gmail.com. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o Diecezjalnym Studium Rodziny https://www.youtube.com/watch?v=NedoH-6R3jg oraz filmu o Doradcach Życia Rodzinnego https://www.youtube.com/watch?v=n3bzOlFpBEc

Piękne Diecezjalne Święto Rodziny

Drodzy Przyjaciele, zaangażowani w Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin

[ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ Z WYDARZENIA]

Serdecznie dziękuję za obecność na Diecezjalnym Święcie Rodziny wielu z Was. W atmosferze radości budowaliśmy Wspólnotę wpatrujących się w piękno małżeństwa i rodziny. Na tym Święcie po raz pierwszy odtworzono krótkie filmy o Wspólnotach rodzinnych, które działają w naszej diecezji. Proszę zapoznacie się z nimi i przekazuje je dalej, aby informacja o nich rozchodziła się jak najszerzej.
Poniżej przesyłam odpowiednie linki:
Warto także obejrzeć relacje z tej uroczystości:

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne Święto Rodziny 16 czerwca 2019.
Po Mszy Świętej tak samo jak w tym roku odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny. Zapraszamy wiernych w strojach regionalnych lub w jakimś elemencie regionalnym. Niech za rok nikogo z nas nie zabraknie w Starym Sączu.
Warto jeszcze raz wysłuchać homilii Biskupa Andrzeja Jeża, które wygłosił podczas naszego Diecezjalnego Święta Rodziny.

Serdecznie pozdrawiam
ks. Piotr Cebula