środa październik 17, 2018

Wspólnota trudnych małżeństw SYCHAR

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR istnieje w Polsce od 2003 roku i stanowi „oddolną” inicjatywę małżonków. Powstała u księży pallotynów w Warszawie. Założycielami są małżonkowie, których sakramentalne związki małżeńskie, po ludzku rozpadły się, a mimo to postanowili oni trwać w miłości i wierności, wypełniając złożoną przed Bogiem przysięgę.

Charyzmatem wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Prawda o mocy Sakramentu Małżeństwa oznacza, że nawet jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być (separacja, oddzielne mieszkanie, rozwód cywilny), to ich małżeństwo trwa nadal. Sycharowicze wiedzą, że drogą do uzdrowienia jest wyjście z samotności i życie w łączności ze Wspólnotą, po to, aby udzielać sobie wzajemnie pomocy w grupach samopomocowych np. w ogniskach, grupach 12 krokowych, mityngach, spotkaniach modlitewnych na Skype, na internetowym Forum Pomocy, podczas rekolekcji, „Wakacji z SYCHAREM”, pielgrzymek.

Każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. „Dla Boga nie ma nic niemożliwego” (Łk 1, 37)

W listopadzie 2014 roku powstało ognisko „Wiernej Miłości” Sychar w diecezji tarnowskiej. Działa ono przy par. bł. Karoliny w Tarnowie. Spotkania odbywają się w IV sobotę każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Spotkania odbywają się w budynku parafialnym. Można również korzystać z pomocy telefonicznej: 574 198 080 codziennie w godz. 16.00-18.00.

Zapraszamy również na strony internetowe:

www.sychar.org

www.kryzys.org

www.rws.sychar.org

www.12kroków.sychar.org

Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny 2018 w Tarnowie

"Serdecznie zapraszamy na kolejny Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, aby głosić Ewangelię rodziny"

[Aktualizacja] Katechizacja przedmałżeńska

W Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach katechizacja przedmałżeńska odbędzie się:

• 21-23 grudnia 2018 r. ( termin przygotowany jest z myślą szczególnie o przyjeżdżających na święta Bożego Narodzenia z zagranicy)
  • 10-12 maj 2019 r.

Pełna informacja o terminach i ośrodkach: Katecheza przedmałżeńska w ośrodkach rekolekcyjnych

XXXIV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

RUSZA KOLEJNA EDYCJA STUDIUM RODZINY

Diecezjalne Studium Rodziny jest propozycją dla osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z małżeństwem i rodziną. Szczególnie zapraszamy do udziału w Studium małżonków, dla których wspólne zdobywanie wiedzy jest okazją do umacniania sakramentalnej więzi. Wykłady obejmują zagadnienia z psychologii rodziny, prawa kanonicznego, teologii rodziny, pedagogiki, itp. Obejmują także systematyczne wykłady z naturalnych metod rozpoznawania płodności zgodnie z metodą prof. Rötzera. Absolwenci Studium otrzymują dyplom nauczyciela metody Rötzera i po otrzymaniu misji mogą podjąć posługę w poradniach rodzinnych jako Doradcy Życia Rodzinnego.

Studium trwa dwa lata. 13 października rozpoczyna się XVII jego edycja. Wszystkie wykłady będą odbywać się przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się w Wydziałem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w którym także można dokonać zapisu na Studium: 14-631-73-60, drtarnow@gmail.com. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o Diecezjalnym Studium Rodziny https://www.youtube.com/watch?v=NedoH-6R3jg oraz filmu o Doradcach Życia Rodzinnego https://www.youtube.com/watch?v=n3bzOlFpBEc

Piękne Diecezjalne Święto Rodziny

Drodzy Przyjaciele, zaangażowani w Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin

[ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ Z WYDARZENIA]

Serdecznie dziękuję za obecność na Diecezjalnym Święcie Rodziny wielu z Was. W atmosferze radości budowaliśmy Wspólnotę wpatrujących się w piękno małżeństwa i rodziny. Na tym Święcie po raz pierwszy odtworzono krótkie filmy o Wspólnotach rodzinnych, które działają w naszej diecezji. Proszę zapoznacie się z nimi i przekazuje je dalej, aby informacja o nich rozchodziła się jak najszerzej.
Poniżej przesyłam odpowiednie linki:
Warto także obejrzeć relacje z tej uroczystości:

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne Święto Rodziny 16 czerwca 2019.
Po Mszy Świętej tak samo jak w tym roku odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny. Zapraszamy wiernych w strojach regionalnych lub w jakimś elemencie regionalnym. Niech za rok nikogo z nas nie zabraknie w Starym Sączu.
Warto jeszcze raz wysłuchać homilii Biskupa Andrzeja Jeża, które wygłosił podczas naszego Diecezjalnego Święta Rodziny.

Serdecznie pozdrawiam
ks. Piotr Cebula