wtorek sierpień 22, 2017

Diecezjalne Studium Rodziny

Aktualne programy i informacje

Diecezjalne Studium Rodziny jest dwuletnim cyklem wykładów przybliżających uczestnikom katolicką naukę o rodzinie. Absolwenci otrzymują uprawnienia nauczyciela naturalnych metod rozpoznawanie płodności. Zasadniczym celem Studium jest przygotowanie Doradców Rodzinnych posługujących w Poradniach Życia Rodzinnego działających w parafiach diecezji tarnowskiej.
Wykłady i ćwiczenia poprowadzą księża profesorowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie oraz osoby świeckie – instruktorki nauczania naturalnych metod rozpoznawanie płodności, specjaliści z psychologii i pedagogiki.

Bliższe informacje można uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Telefon 014 631 73 60; e-mail: drtarnow@gmail.com

Artykuły, publikacje

Zaglądnijcie na podstronę: Zasoby - Multimedia, audycje. Pojawiła się nowa zakładka (Artykuły, publikacje), a w niej: Amoris Laetitia - Inspiracje dla Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin - ks. Piotr Cebula, "Poślij mnie"

Rekolekcje dla narzeczonych - terminy 2017

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem rekolekcji dla narzeczonych w 2017 roku:

Facebook i nowa zakładka na naszej stronie

Zapraszamy na podstronę: Zasoby - Multimedia, audycje. Będziemy tam sukcesywnie publikować różne materiały takie jak nagrania, prezentacje i inne zasoby multimedialne. Zawsze można je pobrać klikając w link prawym przyciskiem myszy i wybierając Już teraz są dostępne poszczególne części audycji "Nikodem puka nocą" - z początku października. W audycji gośćmi byli ks. Piotr Cebula i Sylwia Kulig. Zapraszamy

Jeżeli jeszcze o tym nie wiecie to mamy swój profil na Facebooku, zachęcamy do odwiedzania, śledzenia i lajkowania :)

Fanpage Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej

DIECEZJALNE STUDIUM RODZINY – kolejna edycja w Tarnowie

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie informuje, iż 16 października 2017 roku rozpoczną się w Tarnowie zajęcia II roku XVI edycji Diecezjalnego Studium Rodziny. Studium skierowane jest przede wszystkim do mieszkańców centralnej i północnej części diecezji. Studium ukazuje katolicką naukę o rodzinie, uczy naturalnych metod planowani rodziny, przygotowuje chętnych do posługi w poradniach życia rodzinnego oraz jest formą towarzyszenia małżeństwom w odkrywaniu piękna miłości w małżeństwie sakramentalnym.

Nowy punkt konsultacji CREIGHTON MODEL

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Tarnowskiej informuje, iż na terenie diecezji tarnowskiej rozpoczyna działanie drugi punkt konsultacji CREIGHTON MODEL FertilityCareTM System i wprowadzenia w NaProTECHNOLOGY®.

Sesja wprowadzająca odbywać się będzie w każdy 4 wtorek miesiąca o godz. 18.00 w sali Poradni Rodzinnej  Księży Filipinów w Tarnowie.

Zapisy pod numerem tel. 796 211 958

Prowadzący: mgr Joanna Dubiel Instruktor FCPI (Fertility Care Practitioner Intern)