czwartek czerwiec 29, 2017

Wspólnota SYCHAR

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR istnieje w Polsce od 2003 roku i stanowi „oddolną” inicjatywę małżonków. Powstała u księży pallotynów w Warszawie. Założycielami są małżonkowie, których sakramentalne związki małżeńskie, po ludzku rozpadły się, a mimo to postanowili oni trwać w miłości i wierności, wypełniając złożoną przed Bogiem przysięgę.

Charyzmatem wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Prawda o mocy Sakramentu Małżeństwa oznacza, że nawet jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być (separacja, oddzielne mieszkanie, rozwód cywilny), to ich małżeństwo trwa nadal. Sycharowicze wiedzą, że drogą do uzdrowienia jest wyjście z samotności i życie w łączności ze Wspólnotą, po to, aby udzielać sobie wzajemnie pomocy w grupach samopomocowych np. w ogniskach, grupach 12 krokowych, mityngach, spotkaniach modlitewnych na Skype, na internetowym Forum Pomocy, podczas rekolekcji, „Wakacji z SYCHAREM”, pielgrzymek.

Każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. „Dla Boga nie ma nic niemożliwego” (Łk 1, 37)

W listopadzie 2014 roku powstało ognisko „Wiernej Miłości” Sychar w diecezji tarnowskiej. Działa ono przy par. bł. Karoliny w Tarnowie. Spotkania odbywają się w IV sobotę każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Spotkania odbywają się w budynku parafialnym. Można również korzystać z pomocy telefonicznej: 574 198 080 codziennie w godz. 16.00-18.00.

Zapraszamy również na strony internetowe:

www.sychar.org

www.kryzys.org

www.rws.sychar.org

www.12kroków.sychar.org

Artykuły, publikacje

Zaglądnijcie na podstronę: Zasoby - Multimedia, audycje. Pojawiła się nowa zakładka (Artykuły, publikacje), a w niej: Amoris Laetitia - Inspiracje dla Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin - ks. Piotr Cebula, "Poślij mnie"

Rekolekcje dla narzeczonych - terminy 2017

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem rekolekcji dla narzeczonych w 2017 roku:

Facebook i nowa zakładka na naszej stronie

Zapraszamy na podstronę: Zasoby - Multimedia, audycje. Będziemy tam sukcesywnie publikować różne materiały takie jak nagrania, prezentacje i inne zasoby multimedialne. Zawsze można je pobrać klikając w link prawym przyciskiem myszy i wybierając Już teraz są dostępne poszczególne części audycji "Nikodem puka nocą" - z początku października. W audycji gośćmi byli ks. Piotr Cebula i Sylwia Kulig. Zapraszamy

Jeżeli jeszcze o tym nie wiecie to mamy swój profil na Facebooku, zachęcamy do odwiedzania, śledzenia i lajkowania :)

Fanpage Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej

DIECEZJALNE STUDIUM RODZINY - HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Edycja XVI DIECEZJALNEGO STUDIUM RODZINY

2016/2017 Tarnów

Rok I (2 sobota miesiąca)

13 V 2017

8.30 – Msza św.

9.00-10.30 – Problemy prawa małżeńskiego (cz. 3) – ks. dr hab. R. Kantor

10.30-10.40 – PRZERWA

10.40-12.10 – Problemy prawa małżeńskiego (cz. 4) – ks. dr hab. R. Kantor

12.10-12.20 – PRZERWA

12.20-13.50 – Metoda objawowo-termiczna wg prof. J. Rötzera - ćwiczenia.

10 VI 2017

8.30 – Msza św.

9.00-10.30 – Metoda objawowo-termiczna wg prof. J. Rötzera - ćwiczenia.

10.30-10.40 – PRZERWA

10.40-12.10 – Egzamin

12.10-12.20 – PRZERWA

12.20-13.50 – Metoda objawowo-termiczna wg prof. J. Rötzera - ćwiczenia.

DIECEZJALNE STUDIUM RODZINY – kolejna edycja w Tarnowie

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie informuje, iż 8 października 2016 roku rozpocznie się w Tarnowie XVI edycja Diecezjalnego Studium Rodziny. Zajęcia tej edycji Studium będą odbywały się w Wyższym Seminarium Duchownym w każdą drugą sobotę miesiąca w godzinach od 8.30 do 13.50. Edycja skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców centralnej i północnej części diecezji. Studium ukazuje katolicką naukę o rodzinie, uczy naturalnych metod rozpoznawanie płodności oraz przygotowuje chętnych do posługi w poradniach życia rodzinnego. Zgłoszenia przyjmuje i dalszych informacji udziela Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Telefon 14 631 73 60; e-mail: drtarnow@gmail.com