czwartek lipiec 09, 2020

Wspólnota SYCHAR

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR istnieje w Polsce od 2003 roku i stanowi „oddolną” inicjatywę małżonków. Powstała u księży pallotynów w Warszawie. Założycielami są małżonkowie, których sakramentalne związki małżeńskie, po ludzku rozpadły się, a mimo to postanowili oni trwać w miłości i wierności, wypełniając złożoną przed Bogiem przysięgę.

Charyzmatem wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Prawda o mocy Sakramentu Małżeństwa oznacza, że nawet jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być (separacja, oddzielne mieszkanie, rozwód cywilny), to ich małżeństwo trwa nadal. Sycharowicze wiedzą, że drogą do uzdrowienia jest wyjście z samotności i życie w łączności ze Wspólnotą, po to, aby udzielać sobie wzajemnie pomocy w grupach samopomocowych np. w ogniskach, grupach 12 krokowych, mityngach, spotkaniach modlitewnych na Skype, na internetowym Forum Pomocy, podczas rekolekcji, „Wakacji z SYCHAREM”, pielgrzymek.

Każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. „Dla Boga nie ma nic niemożliwego” (Łk 1, 37)

W listopadzie 2014 roku powstało ognisko „Wiernej Miłości” Sychar w diecezji tarnowskiej. Działa ono przy par. bł. Karoliny w Tarnowie. Spotkania odbywają się w IV sobotę każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Spotkania odbywają się w budynku parafialnym. Można również korzystać z pomocy telefonicznej: 574 198 080 codziennie w godz. 16.00-18.00.

Zapraszamy również na strony internetowe:

www.sychar.org

www.kryzys.org

www.rws.sychar.org

www.12kroków.sychar.org

WAKACYJNY ODPOCZYNEK DLA RODZIN

Zaktualizowane terminy katechizacji przedmałżeńskiej i rekolekcji

Katechizacja przedmałżeńska w formie rekolekcji - terminy 2020 (i półrocze) w ośrodkach na terenie diecezji tarnowskiej.

Rekolekcje dla małżonków / rodzin - terminy 2020 (I półrocze)

Dzień Świętości Życia 2020

Terminarz spotkań rejonowych