wtorek maj 22, 2018

Dialog Małżeński - Perłą Bożej Miłości

W Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyły się w czasie od 27 kwietnia do 1 maja rekolekcje o dialogu małżeńskim.

Są to rekolekcje tematyczne organizowane przez Domowy Kościół oraz Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Pragniemy przez te rekolekcje odkrywać piękno obecności Bożej miłości w małżeństwie sakramentalnym. Dialog małżeński jest szczególnym językiem miłości, który umacnia sakramentalną jedność. Poprzez te rekolekcje chcemy jako wspólnota Kościoła towarzyszyć małżonkom odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wspierać małżeństwa i rodziny, szczególnie te młode, u początków wspólnoty małżeńskiej. Pragniemy także wspólnie poszukiwać sposobów wspierania rodzin diecezji tarnowskiej w kontekście trwającego V Synod naszej diecezji, który w tym roku poświęcony jest refleksji o rodzinie.

Powstała Komisja Małżeństw i Rodzin V Synodu Diecezji Tarnowskiej

• 19. Pani Marzena Bajorek
  • 20. S. Monika Ostaszewska
  • 21. Ks. Krzysztof Ciebień

W służbie życiu i rodzinie

20. 03.2018 parafii NSPJ w Tarnowie obyło się dziesiąte, ostanie w roku duszpasterskim 2017/2018, spotkanie rejonowe dla Doradców Życia Rodzinnego. Spotkania te mają charakter formacyjno-dydaktyczny, których celem jest nieustanna troska o profesjonalizm poradnictwa rodzinnego. Wspólnota Doradców Życia Rodzinnego, jako grupa wolontariuszy, z motywów wiary poświęca swój czas, angażuje swoje siły, aby stać na staży wartości życia oraz ukazywać piękno małżeństwa i rodziny.

Do posługi w ramach poradnictwa rodzinnego diecezji tarnowskiej przygotowuje dwuletnie Diecezjalne Studium Rodziny. W czerwcu tego roku kończy się XVI edycja tego Studium, która odbywa się w Tarnowie. We wrześniu rozpoczynamy kolejną edycję, która będzie obywać się w Nowym Sączu.

Już teraz serdecznie zachęcamy osoby, które chciałyby zaangażować się służąc życiu i rodzinie jako Doradcy Życia Rodzinnego, aby zapoznały się z programem aktualnego Studium Rodziny i przemyślały rozpoczęcie kolejnej edycji w Nowym Sączu. Informacje o Diecezjalnym Studium Rodziny podane są na stronie internetowej Wydziału Małżeństw i Rodzin (http://www.dr.diecezja.tarnow.pl zakładka „Diecezjalne Studium Rodziny). Można także je uzyskać telefonicznie poprzez kontakt z Wydziałem. Pragniemy równocześnie poinformować, że Studium Rodziny jest także propozycją dla małżeństw, które nie planują posługiwać w poradniach rodzinnych, lecz pragną pogłębić swoją wiedzę o małżeństwie i rodzinie w zakresie naturalnych metod planowania rodziny, psychologii, teologii małżeństwa, prawa kanonicznego i innych pokrewnych dziedzin. Serdecznie zapraszamy.

Wielkopostny Dzień Skupienia dla rodziców