wtorek maj 22, 2018

Katecheza przedmałżeńska w ośrodkach rekolekcyjnych

RokStories

Diecezja Tarnowska obfituje w wiele miejsc, gdzie można dobrze przeżyć katechizację przedmałżeńską, naprawdę warto

Centrum Formacyjno-Rekolekcyjne Diecezji Tarnowskiej „Arka”

W Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „Arka” w Gródku nad Dunajcem organizowane są rekolekcje dla zakochanych i narzeczonych połączone z dniem skupienia.

Planowane terminy rekolekcji w roku 2018:

• 12-14 stycznia 2018 -brak wolnych miejsc
  • 9-11 lutego -brak miejsc
  • 2-4 marca
  • 13-15 kwietnia
  • 18-20 maja
  • 15-17 czerwca
  • 31 sierpnia- 2 września
  • 5-7 października
  • 16-18 listopada
  • 21-23 grudnia

Szczegółowe informacje oraz terminy dodatkowych serii rekolekcji podane są na stronie www.cfr-arka.pl. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie (18)440 13 00 (605)088112 lub mailowo: info@cfr-arka.pl

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II, Dom Pielgrzyma „Opoka” w Starym Sączu

Wszystkich zakochanych, zarówno narzeczonych, którzy przygotowują już się do sakramentu małżeństwa, jak i tych, którzy budują ze sobą poważny związek i zastanawiają się nad swoją wspólną przyszłością zapraszamy na wyjazdową formę spotkań w ramach Rekolekcji dla narzeczonych.

Terminy w roku 2018:

• 19-21 stycznia 2018
  • 23-25 marca
  • 20-22 kwietnia
  • 18-20 maja- rekolekcje w tym terminie odbywać się będą w drugi ośrodku w Krynicy Zdroju -Willa Pogoń
  • 22-24 czerwca
  • 31 sierpnia do 2 września
  • 28-30 września
  • 26-28 października
  • 28-30 grudnia

Zgłoszenia drogą telefoniczną lub emailową! 794 555 585 lub 18/446 14 39 centrumopoka@gmail.com http://www.centrumopoka.pl/

Dom Rekolekcyjny Ojców Redemptorystów w Lubaszowej

W Domu Rekolekcyjnym Ojców Redemptorystów w Lubaszowej przeprowadzana jest katechizacja przedmałżeńska w formie weekendowych kursów przedmałżeńskich.

Planowane terminy rekolekcji w roku 2018:

• 13-15 kwietnia
  • 15-17 czerwca
  • 14-16 września

Kurs ten daje szansę zgłębienia tematyki związanej z małżeństwem i rodziną oraz wzmocnienia relacji z Bogiem w odpowiedzi na Jego miłość. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie internetowej domu rekolekcyjnego: www.cadr.redemptor.pl/lubaszowa; e-mail: goratabor@redemptor.pl

„Wieczory dla Zakochanych”

„Wieczory dla Zakochanych” to program przygotowujący do przyjęcia sakramentu małżeństwa, opracowany przez ruch "Spotkania Małżeńskie". Jest to 9 spotkań trwających około 2,5 do 3 godzin, odbywających się jeden raz w tygodniu. W spotkaniach można uczestniczyć tylko parami. Prowadzą je z kapłanem małżeństwa zaangażowane w ruch "Spotkań Małżeńskich".

Miejsca spotkań:

• Wierzchosławice
    Parafia Matki Bożej Pocieszenia
    33-122 Wierzchosławice 83 a
    Informacje pod numerem (691) 323 888
  • Nowy Wiśnicz Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
    Plac Kościelny 2, 32-720 Nowy Wiśnicz Informacje pod numerem 14 612 85 45

Dialog Małżeński - Perłą Bożej Miłości

W Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyły się w czasie od 27 kwietnia do 1 maja rekolekcje o dialogu małżeńskim.

Są to rekolekcje tematyczne organizowane przez Domowy Kościół oraz Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Pragniemy przez te rekolekcje odkrywać piękno obecności Bożej miłości w małżeństwie sakramentalnym. Dialog małżeński jest szczególnym językiem miłości, który umacnia sakramentalną jedność. Poprzez te rekolekcje chcemy jako wspólnota Kościoła towarzyszyć małżonkom odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wspierać małżeństwa i rodziny, szczególnie te młode, u początków wspólnoty małżeńskiej. Pragniemy także wspólnie poszukiwać sposobów wspierania rodzin diecezji tarnowskiej w kontekście trwającego V Synod naszej diecezji, który w tym roku poświęcony jest refleksji o rodzinie.

Powstała Komisja Małżeństw i Rodzin V Synodu Diecezji Tarnowskiej

• 19. Pani Marzena Bajorek
  • 20. S. Monika Ostaszewska
  • 21. Ks. Krzysztof Ciebień

W służbie życiu i rodzinie

20. 03.2018 parafii NSPJ w Tarnowie obyło się dziesiąte, ostanie w roku duszpasterskim 2017/2018, spotkanie rejonowe dla Doradców Życia Rodzinnego. Spotkania te mają charakter formacyjno-dydaktyczny, których celem jest nieustanna troska o profesjonalizm poradnictwa rodzinnego. Wspólnota Doradców Życia Rodzinnego, jako grupa wolontariuszy, z motywów wiary poświęca swój czas, angażuje swoje siły, aby stać na staży wartości życia oraz ukazywać piękno małżeństwa i rodziny.

Do posługi w ramach poradnictwa rodzinnego diecezji tarnowskiej przygotowuje dwuletnie Diecezjalne Studium Rodziny. W czerwcu tego roku kończy się XVI edycja tego Studium, która odbywa się w Tarnowie. We wrześniu rozpoczynamy kolejną edycję, która będzie obywać się w Nowym Sączu.

Już teraz serdecznie zachęcamy osoby, które chciałyby zaangażować się służąc życiu i rodzinie jako Doradcy Życia Rodzinnego, aby zapoznały się z programem aktualnego Studium Rodziny i przemyślały rozpoczęcie kolejnej edycji w Nowym Sączu. Informacje o Diecezjalnym Studium Rodziny podane są na stronie internetowej Wydziału Małżeństw i Rodzin (http://www.dr.diecezja.tarnow.pl zakładka „Diecezjalne Studium Rodziny). Można także je uzyskać telefonicznie poprzez kontakt z Wydziałem. Pragniemy równocześnie poinformować, że Studium Rodziny jest także propozycją dla małżeństw, które nie planują posługiwać w poradniach rodzinnych, lecz pragną pogłębić swoją wiedzę o małżeństwie i rodzinie w zakresie naturalnych metod planowania rodziny, psychologii, teologii małżeństwa, prawa kanonicznego i innych pokrewnych dziedzin. Serdecznie zapraszamy.

Wielkopostny Dzień Skupienia dla rodziców